Foto z roku 1998 Foto z roku 2008 Logo Sokol HK Logo sos-OF
Ing. Pavel Rytíř
(a také manželka, dcery, vnučky, další příbuzní; Pupáci; spolupracovníci; spolustraníci)
 
info [ zavináč ] pavelrytir.cz pavelrytir [ zavináč ] volny.cz
Hlavní menu
Rubriky / témata
Weby, kam píšu (nebo jsem psal)
Weby, o které se starám
Doporučuji číst
Informace

Ostatní:
pavelrytir[zavináč]volny.cz
info[zavináč]pavelrytir.cz

Softwarová výpomoc Cabalsoft.

phpRS Copyright (c) Jiří Lukáš, 2001-2005
Kde mne najdete
Sem vložte text i s HTML syntaxí nebo si vyberte některou z předdefinovaných šablon. Součástí předdefinových šablon jsou i systémové bloky!
Vítejte na mém webu !

Narodil jsem se 15. října 1949 v Hradci Králové, kde od té doby bydlím (s přestávkami na vystudování vysoké školy a absolvování základní vojenské služby).

Od roku 1973 jsem ženatý (manželka Stanislava) a mám dvě dospělé dcery - Kristýnu (1974) a Bohdanu (1976), obě úspěšně absolvovaly studium práv. Manželům Bohdaně a Milanu Toušovým se v lednu 2004 narodila dvojčata Luisa a Olga, Kristýně a Filipovi Fuchsovi pak v dubnu 2004 dcera Barbora, v březnu 2009 dcera Helena a v květnu 2012 další dcera Jůlinka.

Od 9.4.2004 do 30.1.2010 jsem byl předsedou Strany pro otevřenou společnost, do 31. 5. jsem ještě zůstal předsedou krajské organizace SOS. Od 1. 6. 2010 jsem nestraník, člen sdružení sos-OF.


Některé články obsahují zatím pouze přehled bodů z minulého webu. Jako datum vydání článku je občas použito datum (konce) události / etapy. Pokud se to povede, tak by tento web mohl sloužit jako mé paměti (pokud si ještě něco vůbec pamatuji). P. R.
1974 - Zaměstnání, publikování

Zaměstnání

30.06.1974 skončil poslední semestr mého vysokoškolského vzdělávání na VŠE Praha a vstoupil jsem do tzv. "praktického života". Nyní také v roli pracujícího důchodce.
Zatím pouze heslovitě, aktualizováno.
чай пуэр

1974 - 82  Orgatex Česká Skalice, pracoviště Hradec Králové

 • v tom i základní vojenská služba (jednoroční od 1. září 1974 do 30. září 1975, "pouze" na rok jako absolvent vojenské přípravy pro vysokoškoláky)
 • analytik-programátor, programoval jsem v prostředí ODRA 1304 (PLAN) a EC-1033 OS/MFT,MVT (Assembler/360, COBOL JSEP)
 • člen týmu Péče o základní prostředky (spoluautor analýzy a významné části programového vybavení)
 • dílčí programátorské práce na projektech kmenový list SNR/ODRA a účetnictví/ODRA a přecenění MTZ/EC a speciální systémové vybavení (konverze mezi systémy ODRA - IBM, obecné utility pro práci se soubory)
 • metodik COBOLu

1982 - 88  ČSAD Hradec Králové, ZVT Chlumec nad Cidlinou

 • vedoucí systémové analýzy a programování
 • současně jako analytik-programátor v systémech EC-1033 OS/MFT,MVT (COBOL JSEP, Assembler/360, RPG), SMEP DIAMS 1 (MUMPS), SAPI CPU (Basic, COBOL/80)
 • programování podsystémů nákladní doprava, osobní doprava, mzdy, evidence majetku, rozborové úlohy
 • programování programů pro potřebu výpočetního střediska (podpora projektantů, programy pro centrální pořízení dat, utility)
 • analytické práce v oblasti nákladní dopravy, evidence majetku, mezd
 • optimalizace pravidelných linek sběrné služby (s dílčí programovou podporou od ÚSMD Praha)
 • vedoucí odborné podskupiny operačních systémů podniků ČSAD

1989 - 90  Orgatex s.p. Hradec Králové

 • vedoucí týmu obchodu v systému EC-1034 OS/VM (COBOL JSEP)
 • koncepce systému ASŘP OJ a programování v systému PC MS-DOS (MF COBOL)

od 1991 dosud skupina  ORTEX, spol. s r. o. Hradec Králové

 • patřím ke spoluzakladatelům a spoluvlastníkům, (také jednatelům) firmy ORTEX spol. s r.o. Hradec Králové
 • kromě podílu na vedení ORTEXu, jsem byl zpočátku hlavně programátor-analytik, zejména jako autor konceptů ekonomických balíků Orsoft(R), ÚČTOmini(R), RADNICE, RADNICE 2000(R). V rámci této práce jsem se přímo podílel na řešení tzv. Základní části, účetnictví, vnitropodnikové banky, evidence akcionářů, registru obyvatel, matriky, ohlašovny, sociálních dávek a v menší míře i na dalších podsystémech; vytvářel jsem metodiku programování v MF COBOL a psal jsem utility pro prostředí MF COBOL.
 • Od roku 2000 opouštím řešitelské role a jsem stále více informatik všeobecné účtárny. A také správce ekonomického serveru, na kterém probíhá kromě zpracovávání úloh pro skupinu ORTEX také ověřování většiny programových komponent před jejich "vypuštěním do světa".
 • Spoluvlastník a jednatel sesterské společnosti ORTEX-HOLDING Hradec Králové (od roku 1995), kde mám také malý úvazek jako informatik všeobecné účtárny (od roku 2001).
 • 15. 2. 2012 mi vznikl národ na starobní důchod a byl mi k tomuto dni přiznán. K 1. 7. 2013 jsem odstoupil z funkce jednatele ORTEXu. Také již pracuji pouze na zkrácený úvazek (17,5 hod. týdně).
 • Zastupuval jsme a ještě příležitostně zastupuji ORTEX jako spoluvlastníka v 5 dalších společnostech (mimo jiné také ve firmě GeminiPORT, která zajišťovala provoz vnitrostátního i mezinárodního neveřejného civilního letiště v Hradci Králové, také ve vedení Východočeského večerníku do ukončení jeho vydávání).


| Autor: Pavel Rytíř | Vydáno dne 03. 07. 2013 | 5632 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
26.03.2019: (Ne)pracující senior
Od července 2017 již nejsem nikde zaměstnán. Spolu s ostatními společníky jsme prodali své podíly ve společnosti V-TEL.
Od 1. 7. 2016 pracuji už jenom na velmi zkrácený úvazek ve firmě V-TEL HK (z ostatních firem skupiny ORTEX jsem odešel, jsem nyní společníkem V-TELu). Nárok na starobní důchod mi vznikl 15. 2. 2013, od toho dne taky důchod pobírám.

31.10.2014: Komunální volby 2014
Opět jsem pomáhal s účastí Hradeckého demokratického klubu, za který jsem kandidoval a byl (na šestý pokus) zvolen do Zastupitelstva HK.
HDK získal 26,56% (12 mandátů), po povolebním vyjednávání je náš lídr Zdeněk Fink kandidátem koalice na primátora Hradce Králové.

11.05.2012: Jůlinka - pátá vnučka
11. 5. 2012 dopoledne se v Brně narodila Kristýně a Filipovi třetí dcera - Jůlinka (3,8 kg). Je to naše pátá vnučka!

22.02.2011:
Na stará kolena jsem absolvoval autoškolu a 14. února 2011 jsem si vyzvedl svůj první řidičský průkaz. Co to udělá s bezpečností našich silnic se ještě s určitostí neví.
Z rodinného alba 


Vyhledávání

Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server