Foto z roku 1998 Foto z roku 2008 Logo Sokol HK Logo sos-OF
Ing. Pavel Rytíř
(a také manželka, dcery, vnučky, další příbuzní; Pupáci; spolupracovníci; spolustraníci)
 
info [ zavináč ] pavelrytir.cz pavelrytir [ zavináč ] volny.cz
Hlavní menu
Rubriky / témata
Weby, kam píšu (nebo jsem psal)
Weby, o které se starám
Doporučuji číst
Informace

Ostatní:
pavelrytir[zavináč]volny.cz
info[zavináč]pavelrytir.cz

Softwarová výpomoc Cabalsoft.

phpRS Copyright (c) Jiří Lukáš, 2001-2005
Kde mne najdete
Sem vložte text i s HTML syntaxí nebo si vyberte některou z předdefinovaných šablon. Součástí předdefinových šablon jsou i systémové bloky!
Vítejte na mém webu !

Narodil jsem se 15. října 1949 v Hradci Králové, kde od té doby bydlím (s přestávkami na vystudování vysoké školy a absolvování základní vojenské služby).

Od roku 1973 jsem ženatý (manželka Stanislava) a mám dvě dospělé dcery - Kristýnu (1974) a Bohdanu (1976), obě úspěšně absolvovaly studium práv. Manželům Bohdaně a Milanu Toušovým se v lednu 2004 narodila dvojčata Luisa a Olga, Kristýně a Filipovi Fuchsovi pak v dubnu 2004 dcera Barbora, v březnu 2009 dcera Helena a v květnu 2012 další dcera Jůlinka.

Od 9.4.2004 do 30.1.2010 jsem byl předsedou Strany pro otevřenou společnost, do 31. 5. jsem ještě zůstal předsedou krajské organizace SOS. Od 1. 6. 2010 jsem nestraník, člen sdružení sos-OF.


Některé články obsahují zatím pouze přehled bodů z minulého webu. Jako datum vydání článku je občas použito datum (konce) události / etapy. Pokud se to povede, tak by tento web mohl sloužit jako mé paměti (pokud si ještě něco vůbec pamatuji). P. R.
1956 - Školní vzdělání

Školní vzdělání

V letech 1956 - 1974 jsem byl objektem i subjektem tehdejší vzdělávací soustavy.
NEDOPSÁNO
шалфей душица

Docházka na základní školu (1956 - 65):
 • Základní škola Svobodné Dvory тмин
  Nastoupil jsem do 1 B v září 1956 do třídy paní učitelky Bártové, během 2. třídy jsem se v prosinci 1957 přestěhoval s rodiči z tehdy samostatné obce Svobodné Dvory do Hradce Králové. мате
  Komentář po padesáti letech:
  Z prvního roku školy mám v paměti už jenom střípky. Jedním z těch střípků je školní výlet na Kunětickou horu s "debatou" šestiletých kluků o Jánošovi a o Kádárovi jako ohlasu maďarských událostí. A také první větší setkání s tradiční českou korekcí historie, v čítankách nám paní učitelka začernila článek, oslavující Josefa V. Stalina. Zažil jsem to v různé podobě mnohokrát, pravda, častěji se "začerňovalo" než "přidávalo".
 • Základní škola Maxima Gorkého (dnes Habrmannova)
  Zbytek druhé třídy jsem dochodil do třídy v budově "Chicaga" (tehdy i dnes školní jídelna) u paní učitelky Douckové.
 • Základní devítiletá škola Pavlíka Morozova (dnes Jiráskova)
  Od třetí třídy až do deváté třídy jsem navštěvoval ZDŠ P. Morozova na Jiráskově náměstí v Hradci Králové. Když jsem nastoupil do třetí třídy, právě začínala změna z osmileté na devítiletou školní docházku. Třídní 3. D byla paní učitelka Koukalová. Před nástupem do čtvrté třídy otevřeli tehdy novou ZDŠ Zálabí a do ní odešla asi polovina žáků z paralelních ročníků. Od té doby byla naše třída C-éčko (poslední žáci dle abecedy). Třídní ve čtvrté a paté třídě (národní školy) byla paní učitelka Hátlová.
  Na druhém stupni (místo známek na vysvědčení slovní hodnocení od "výborně") jsme měli dvě třídní učitelky, v šesté C paní učitelku Smirnovovou, od sedmičky do devítky paní učitelku Chaloupkovou.
  Komentář po pětačtyřiceti letech:
SEŠ Hradec Králové (dříve a dnes opět Obchodní akademie) 1965 - 69
 • Čtyři roky na střední škole
  Komentář po čtyřiceti letech:
 • Jednotná maturita
  Komentář po čtyřiceti letech:
VŠE Praha - fakulta výrobně-ekonomická - obor ekonomika průmyslu 1969 - 74
 • Šedesátýdevátý, přijímačky na VŠE
 • Pět let vysoké školy
 • Diplomová práce, obhajoba, titul a promoce

Související články:
Studium na VŠE (01.07.1974)
Jarovské koleje. Východočeši v Praze. (30.06.1974)
| Autor: Pavel Rytíř | Vydáno dne 02. 07. 1974 | 3450 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
26.03.2019: (Ne)pracující senior
Od července 2017 již nejsem nikde zaměstnán. Spolu s ostatními společníky jsme prodali své podíly ve společnosti V-TEL.
Od 1. 7. 2016 pracuji už jenom na velmi zkrácený úvazek ve firmě V-TEL HK (z ostatních firem skupiny ORTEX jsem odešel, jsem nyní společníkem V-TELu). Nárok na starobní důchod mi vznikl 15. 2. 2013, od toho dne taky důchod pobírám.

31.10.2014: Komunální volby 2014
Opět jsem pomáhal s účastí Hradeckého demokratického klubu, za který jsem kandidoval a byl (na šestý pokus) zvolen do Zastupitelstva HK.
HDK získal 26,56% (12 mandátů), po povolebním vyjednávání je náš lídr Zdeněk Fink kandidátem koalice na primátora Hradce Králové.

11.05.2012: Jůlinka - pátá vnučka
11. 5. 2012 dopoledne se v Brně narodila Kristýně a Filipovi třetí dcera - Jůlinka (3,8 kg). Je to naše pátá vnučka!

22.02.2011:
Na stará kolena jsem absolvoval autoškolu a 14. února 2011 jsem si vyzvedl svůj první řidičský průkaz. Co to udělá s bezpečností našich silnic se ještě s určitostí neví.
Z rodinného alba 


Vyhledávání

Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server