Foto z roku 1998 Foto z roku 2008 Logo Sokol HK Logo sos-OF
Ing. Pavel Rytíř
(a také manželka, dcery, vnučky, další příbuzní; Pupáci; spolupracovníci; spolustraníci)
 
info [ zavináč ] pavelrytir.cz pavelrytir [ zavináč ] volny.cz
Hlavní menu
Rubriky / témata
Weby, kam píšu (nebo jsem psal)
Weby, o které se starám
Doporučuji číst
Informace

Ostatní:
pavelrytir[zavináč]volny.cz
info[zavináč]pavelrytir.cz

Softwarová výpomoc Cabalsoft.

phpRS Copyright (c) Jiří Lukáš, 2001-2005
Kde mne najdete
Sem vložte text i s HTML syntaxí nebo si vyberte některou z předdefinovaných šablon. Součástí předdefinových šablon jsou i systémové bloky!
Vítejte na mém webu !

Narodil jsem se 15. října 1949 v Hradci Králové, kde od té doby bydlím (s přestávkami na vystudování vysoké školy a absolvování základní vojenské služby).

Od roku 1973 jsem ženatý (manželka Stanislava) a mám dvě dospělé dcery - Kristýnu (1974) a Bohdanu (1976), obě úspěšně absolvovaly studium práv. Manželům Bohdaně a Milanu Toušovým se v lednu 2004 narodila dvojčata Luisa a Olga, Kristýně a Filipovi Fuchsovi pak v dubnu 2004 dcera Barbora, v březnu 2009 dcera Helena a v květnu 2012 další dcera Jůlinka.

Od 9.4.2004 do 30.1.2010 jsem byl předsedou Strany pro otevřenou společnost, do 31. 5. jsem ještě zůstal předsedou krajské organizace SOS. Od 1. 6. 2010 jsem nestraník, člen sdružení sos-OF.


Některé články obsahují zatím pouze přehled bodů z minulého webu. Jako datum vydání článku je občas použito datum (konce) události / etapy. Pokud se to povede, tak by tento web mohl sloužit jako mé paměti (pokud si ještě něco vůbec pamatuji). P. R.
Politika - sos-OF

Celebritizace české politiky

Pár odlehčujících poznámek k volbám do Poslanecké sněmovny, jejich hlavním protagonistům a výsledkům.
Poprvé zveřejněno na www.sos-of.cz.


Začnu-li nehezkým moderním obratem, tyto volby byly hlavně o negativní kampani - o strašení (před tím či oním, Řeckem, Paroubkem, Dinosaury). Nejlepší recept na dobrý výsledek (jako od M. D. R.): vezmi nějakou tu desítku či spíše stovku miliónů korun na kampaň (neznámý původ není překážkou), vraž do toho celebritu známou (jakkoliv) z televize a tvař se, že za nic nemůžeš, u ničeho jsi nebyl a že ta celebrita kandiduje najednou ve všech krajích. Nejvyšší čas, aby Karel Gott připravil výběrové řízení na stranu, kde bude dělat v roce 2014 předsedu. To vše jsou samozřejmě kyselé hrozny člověka, který si myslel, že k úspěchu vede drobná práce (T. G. M.)
Slyším o nové politice, ale za nejsilnější stany místo Paroubka a Topolánka jednají lidé, kteří byli ve vrcholové politice - rozuměj poslancovali - déle než oni; Sobotka (od 1996) a Nečas (od 1992). O Schwarzenbergovi a Kalouskovi ani nemluvně, stejně jako o Filipovi. Ani takový pan Skokan za VV není žádná nová tvář. Ovšem novost bez znalostí také není vše, jak už dává k dobrému R. John. Nové není ani to, že se opět objevil "druhý vítěz" P. Nečas, který se snaživě nabízí jako před čtyřmi lety J. Paroubek aniž by vyčkal, až na něj přijde řada. A ona dle výsledku voleb přijde. To na předsedovi TOP09 je vidět, že byl šéfdiplomat. Znáte ten vtip, jak kamarádka říká té druhé, že udělala ze svého muže milionáře? Jak? Předtím byl miliardář. Tak ten si mohou říkat agentury, které radily v kampani ČSSD a ODS, aby je "vytáhly" na pěkných 22% resp. 20%.
Osobně mi budou ve Sněmovně chybět Zelení (SZ) a lidovci. Zřejmě trochu zafungovalo to K. H. B. zmiňované "nechoď Vašku s pány na led...".
Poté, co J. Paroubek rezignoval na předsedování, jsem si musel připomenout jeden úryvek z mé oblíbené knihy P. Ryana Jak jsem vyhrál válku. "Majora najednou přešla všechna zuřivost. Myslím, že ty Afgánce, svoje celoživotní nepřátele, opravdu miloval". Zdalipak to není s novináři a Paroubkem trochu podobné?
A na závěr něco z prostředí menších stran. Místopředsedkyně mé (dnes už vlastně bývalé) SOS kandiduje za Zelené, píše o tom na web SOS a předseda píše v článku k voličům, "aby šli volit", ale netroufne si jim poradit koho. Ani pro Moravskoslezký, Jihočeský, Plzeňský či Pardubický kraj? A to má SOS se SZ smlouvu, podle které je ve volbách do Sněmovny podporuje!

| Autor: Ing. Pavel Rytíř | Vydáno dne 05. 06. 2010 | 5429 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
26.03.2019: (Ne)pracující senior
Od července 2017 již nejsem nikde zaměstnán. Spolu s ostatními společníky jsme prodali své podíly ve společnosti V-TEL.
Od 1. 7. 2016 pracuji už jenom na velmi zkrácený úvazek ve firmě V-TEL HK (z ostatních firem skupiny ORTEX jsem odešel, jsem nyní společníkem V-TELu). Nárok na starobní důchod mi vznikl 15. 2. 2013, od toho dne taky důchod pobírám.

31.10.2014: Komunální volby 2014
Opět jsem pomáhal s účastí Hradeckého demokratického klubu, za který jsem kandidoval a byl (na šestý pokus) zvolen do Zastupitelstva HK.
HDK získal 26,56% (12 mandátů), po povolebním vyjednávání je náš lídr Zdeněk Fink kandidátem koalice na primátora Hradce Králové.

11.05.2012: Jůlinka - pátá vnučka
11. 5. 2012 dopoledne se v Brně narodila Kristýně a Filipovi třetí dcera - Jůlinka (3,8 kg). Je to naše pátá vnučka!

22.02.2011:
Na stará kolena jsem absolvoval autoškolu a 14. února 2011 jsem si vyzvedl svůj první řidičský průkaz. Co to udělá s bezpečností našich silnic se ještě s určitostí neví.
Z rodinného alba 


Vyhledávání

Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server